مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

بنظر شما چه کنسولی در سال جاری موفق تر خواهد بود ؟

View Results

Loading ... Loading ...

آخرین نظرات

نقد و بررسی نو منز اسکای

مدتی از انتشار بازی No Man’s Sky می گذرد اما آیا این بازی همان قدر که بزرگ است سرگرم کننده و زیبا هم است یا خیر در ادامه با ما همراه باشید.
داستان بازی از آنجا شروع می شود که سفینه شما در سیاره ای که در ابتدا بازی توسط آن انتخاب می شود خراب می شود و شما هستید که باید در زمانی که هیچ اطلاعی از روند بازی ندارید و نمی دانید کدامیک از اتم ها جهان (بله! شما می توانید با No Man’s S به تمرین جدول تناوبی عناصر بپردازید) به کار شما می آید با این جهان ظالم کنار بیایید، احتمالاٌ اگر دفعه اول باشد که این بازی را انجام می دهید چند دفعه کشته خواهید شد، نه از طرف دشمنان بلکه از  طرف طبیعت، چرا که هم سپر حفاظتی و جان شما می تواند توسط تشعشعات یا سمی بودن محیط تحت تاثیر قرار بگرید و برای حل این مشکل تنها باید کمی از عنصر ها مربوطه را بدست آورید که با توجه به راهنمایی هایی که بازی به شما می دهد، احتمالاٌ هر عنصری را پیدا خواهید کرد به جز عنصر مورد نیاز!! چرا که سیستم کشف عنصر مورد نیاز بازی بسیار ضعیف عمل می کند و به نوعی شما را به صرف وقت هر چه بیشتر دعوت می کند، در موردی به دنبال عنصر هریدیوم می گشتم و طبق اسکنر تا منبع آن حدود ۱۰ دقیقه فاصله داشتم اما به دلیل کمبود جان به دنبال عنصر دیگری بودم و به طور اتفاقی با صرف ۲ دقیقه وقت توانستم عنصر هریدیوم را پیدا کنم. از آن بدتر که نه جت پک خوبی در بازی وجود دارد نه سیستم دویدن خوبی، یکی از خنده دار ترین باگ ها جت پک، فرض کنید ۱۰ متر را پریده اید و در نیرو جت پک تمام شده است، اگر کمی از نیرو را داشته باشید و در ارتفاع ۹ متری از آن استفاده کنید شخصیت با سقوط ۹ متری، سالم به زمین می رسد؛ حال اگر همین شخصیت ۵ متر به هوا برود و شما در هنگام سقوط از جت پک استفاده نکنید، شخصیت در برخورد با زمین دچار مشکل می شود.
بعد از گذران مدتی سخت در چنین شرایطی و سرانجام تعمیر سفینه خود شما قادر خواهید بود سیاره را ترک کنید، البته زمانی که سوار سفینه می شوید متوجه بزرگی بسیار سیاره می شوید که حتی خود آن هم به تنها بسیار بزرگ می باشد.
شما در صورت گردش در سیارات می توانید اشیاء گران قیمت را از سفینه ها متروکه بدست آورید و با فروش آن به تجاری که در بعضی سیارات وجود دارند، پول برای خرید عنصر ها بدست آورید، برای حرکت بین سیاره ای شما به دو عنصر نیاز دارید، اولی برای حرکت شما و دومی برای حرکت سریع دقت کنید که اگر عنصر دوم را نداشته باشید برای طی مسافت بین دو سیاره باید در حدود چند ساعت زمان صرف کنید.
موزیک بازی هم اصلاٌ چنگی به دل نمی زند و بدون توجه به موقعیت هر آهنگی را که بازی بخواهد پخش می کند و حداقل آهنگ ها زیبایی هم برای این بازی ساخته نشده است.
همچنین موضوع دیگر بازی را رنج می دهد و آن بی هدف بودن بازی است، رفتن به سیارات گوناگون و دیدن مکان ها، حیوانات، گیاهان، آب و هوا و حتی زبان ها مختلف شاید تا ۱۰ یا حتی ۲۰ سیاره اول جالب به نظر برسد اما، پس از آن خسته کننده می شود.
اما بازی با وجود تمام کم کاستی هایی که دارد از محیط بسیار بزرگی بهره می برد که هر کدام از قسمت ها آن سیاراتی دارد و هر کدام از آن سیارات هم بخش ها بزرگی برای دیدن دارند که حتی با سفینه فضایی هم وقت بسیاری را برای دیدن طلب می کند، از دیگر نکات جالب بازی این است که هر کدام از سیارات بازی آب و هوا، اکو سیستم و پوشش گیاهی مخصوص به خود را دارندو سازنده در این قسمت کم نگذاشته است.
سخن آخر:
شاید No Man’s Sky کیفیت را فدای کمیت کرده باشد اما باز هم با عنوانی طرف هستیم که بزرگی بیش از هر بازی عرضه شده تاکنون است، اگر انتها تابستان خود را نمی دانید چگونه پر کنید یا تاعرضه بازی ها جدید تا حدود یک ماه دیگر بازی (ای) می خواهید تا سرگرمتان کند این بازی را برای شما توصیه می کنیم اما اگر به دنبال غرق شدن در داستان هستید یا برنامه ها دیگری برای وقت خود دارید به هیچ عنوان سمت این بازی نروید چونکه نا امیدتان می کند

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقد و بررسی نو منز اسکای”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

آخرین نظرات