مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

بنظر شما چه کنسولی در سال جاری موفق تر خواهد بود ؟

View Results

Loading ... Loading ...

آخرین نظرات

دختری در دل برف| نقد و بررسی Rise Of The Tomb Raider

بعد از عرضه نسخه پس سی بازی Rise Of The Tomb Raider و همچنین نسخه ایکس باکس وان آن حال یکی از از بهترین مواقع برای بررسی این بازی است، بازی (ای) که از دید مایکروسافت یکی از بهترین بازی هایی است که پس مدت ها عرضه شده است.
صدا خرسی از دور به گوش می رسد، ببری قصد حمله دارد و برف اجازه تکان خوردن به کسی نمی دهد اما لارا اکنون باید از میان دشمنان عبور کند و به مکان امن برود.

داستان:
در داستان این بازی شما به دنبال منشاء قدرتی هستید که هر کس آن زودتر پیدا کند(شما و دوستانتان یا دشمنان) خواهد توانست برروی کل جهان حکومت کند. شما در این بازی دوستانی را پیدا خواهید کرد که رفته رفته رابطه عمیق تری بین شما و آن ها به وجود خواهد آمد.
داستان بازی به طور کلی از نسخه قبلی بهتر شده است و دارای فراز و نشیب ها بیشتری می باشد اما هنوز هم کم و کاستی هایی دارد و مانند بسیاری از بازی ها نمی تواند شما را به میزان بالایی سرگرم خود کند؛ البته داستان بازی در حدی نیست که شما را زده کند اما داستان آن معمولی و شاید در مواقعی کمی بالاتر از معمولی باشد. نا گفته نماند که بازی شامل قسمت هایی است که می تواند شما را شگفت زده کند یا از رازی را برای شما بگوید اما همه آن ها نتوانسته اند به داستان بازی کمک بسیاری کنند.

گیم پلی:
یکی از مواردی که بسیاری از افراد اقدام به انجام این بازی می کنند گیم پلی آن است، گیم پلی (ای) که به لطف محیط جدید بازی بهتر از گذشته نیز شده است. محیطی سرشار از انسان ها خطرناکی که تفنگ بدست اقدام به قتل شما می کنند و شما باید در مواقعی یا آن ها را بکشید یا با پنهان کاری از میان آن ها عبور کنید، اگر نسخه قبلی بازی را انجام داده باشید متوجه می شوید که این نسخه بی شباهت به نسخه قبلی نیست و در بسیاری از مواقع مانند نسخه قبلی است، به عنوان مثال اگر زمان که درصدی مشخص از نسخه قبلی را انجام می دادید باید با خیل عظیمی از دشمنان مواجه می شدید اینجا هم در همان درصد همین اتفاقات می افتد.
گیم پلی بازی به گونه ای است که رفته رفته بازی سخت تر می شود اما به طرز شگفت انگیزی درصد ها پایانی بازی سخت و وقت گیر به حدی که در بعضی مواقع زمانی که آخر بازی هستید باید زمان بسیار بسیار زیادتری را برای انجام یک درصد از آن رگذارید تا اوایل آن. بازی به شدت در اواخر خود سخت می شود پس هنگام شروع بازی دقت کنید که با درجه سختی مناسبی شروع کنید.
یکی دیگر از مواردی که در گیم پلی این بازی مطرح می شود این است که اگر به سر دشمنان شلیک کنید به میزان بسیار زیادتری موفق خواهید بود، درست است که در همه بازی ها شلیک به سر یا به اصطلاح Head Shot تاثیر بسیار زیادتری دارد اما در این بازی شما باید به سر شلیک کنید زیرا اگر به نواحی دیگر بدن شلیک کنید هیچ تغییری نخواهید دید.(سازندگان بازی حتماٌ باید قبل از ساخت هر بازی دیگری کمی درباره شلیک به بدن انسان مطالعه کنند چرا که در این بازی شلیک هایی که به بدن دشمنان می شود به طرز عجیبی غیر واقعی و خنده دار است؛ چگونه نصف خشاب نمی تواند یک دشمن بدون حفاظ را از پای در آورد اما یک ضربه به سر می تواند.)
معما ها بازی نیز از نسخه قبلی ساده تر است و به گونه ای است که بتوانید بدون فکر کردن یا با اندکی فکر آن ها را حل کنید اما اگر به دنبال بازی (ای) هستید که برروی معما های آن فکر کنید باید بازی دیگری را انتخاب نمایید.
باگ های بازی بسیار کم است نسخه پی سی حتی بهتر از ایکس باکس وان اجرا می شود، تقریباٌ می توان گفت که بازی به جز در مواردی بسیار کم در هیچ باگی ندارد، اما مسئله آزار دهنده که در هر دو نسخه از بازی خصوصاٌ ایکس باکس وان احساس می شود سیستم برداشتن اجسام است اجسام که می توان آن ها را پر کرد و پرتاب کرد معمولاٌ به سختی برداشته می شوند در بعضی مواقع اجسام اشتباه برداشته می شود که این مسئله زمانی بد تر می شود که شما مشغول تیر اندازی به دشمنان باشید و بخواهید در لحظه آن را برداشته پر کرده و پرتاب کنید احتمالاٌ حین برداشت آن کشته خواهید شد.
گرافیک:
یکی از بهترین موارد بازی، گرافیک محیط و همچنین گرافیک شخصیت در بازی است، صخره های یخی در بازی به قدری واقعی به نظر می رسند که تفاوتی با واقعیت ندارند، درختان و بوته ها نیز در این بازی به زیبایی طراحی شده اند. لباس و صورت شخصیت ها بسیار زیبا به نظر می رسند. تنها موردی در بازی که کیفیت آن از سایر محیط ها کمتر است، مکان ها زیر آب و تا حدی آبشار ها هستند که می شد بهتر کار شود.
همان طور که انتظار می رفت گرافیک نسخه پی سی بالاتر از نسخه ایکس باکس وان است و جزییات در آن بیشتر خودنمایی می کنند.
به طور کلی گرافیک این بازی یکی از بهترین ها در نسل هشتم است و شما پس تجربه آن تا مدت ها گرافیک آن را به یاد خواهید آورد.

Rise of the Tomb Raider (5)
صدا:
در بخش صدا بازی بسیار قوی عمل کرده است موسیقی هایی که در بازی پخش می شوند بسیار به جا و مناسب اند و حتی در بیشتر مواقع شما می توانند از نوع موسیقی در حال پخش نوع و زمان ماموریت بعدی خود را پیش بینی کنید.
جمع بندی:
داستان بازی Rise Of The Tomb Raider می توانست بهتر از این باشد اما از آنجایی که گرافیک بسیار بالا می باشد و کمتر بازی (ای) در نسل هشتم به پایش می رسد (خصوصاٌ در نسخه پی سی)، می توان از کمی و کاستی ها داستان چشم پوشی کرد؛ اما از طرفی اشکالاتی نیز در بخش گیم پلی وجود دارد که در اواخر بازی خود را نشان می دهد و باعث می شود بازی از حالت سریع خود خارج شود و به یک بازی نسبتاٌ کند تبدیل شود.

Rise of the Tomb Raider (6)

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دختری در دل برف| نقد و بررسی Rise Of The Tomb Raider”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

آخرین نظرات