مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

بنظر شما چه کنسولی در سال جاری موفق تر خواهد بود ؟

View Results

Loading ... Loading ...

آخرین نظرات

اخبار در ماهیتابه| اسفند 1394

ماهیتابه برگشته! پس از یک ماه استراحت دوباره ماهیتابه برگشته و امید واریم که شما تا آخر این مطلب لحظات خوشی را داشته باشد. پیش از هر چیز باید از تمامی کاربرانی که در این مدت از ما پشتیبانی به عمل آورده اند تشکر کنیم.

در ماه گذشته مایکروسافت اعلام کرد که بازی محبوب و انحصاری Xbox One یعنی Quantum Break را برای PC نیز عرضه خواهد کرد و بیساری از Xbox One داران در شبکه ها اجتماعی به اعتراض پرداختند. در ابتدا باید به طور کلی به سیاست ها جدید مایکروسافت اشاره کنیم که پس از اینکه مدیر این شرکت تعویض شد گذاشته شد، از زمانی که Windows 10 معرفی شد هدف آن، این بود که برروی تمامی دستگاه ها جدا از قابل حمل بودن یا نبودن یا حتی اندازه آن ها (از سرور ها و لوازم خانگی تا چیپ ها کوچک) اجرا شود؛ از هدف ها دیگر مایکروسافت این بود که بازاری گیمینگ پی سی ها را نیز دوباره بدست آورد، به همین دلیل سخت در پی جلب رضایت PC گیمر ها شد (خصوصاٌ زمانی که استیم با هسته Linux قصد داشت که بعضی از پی سی گیمر ها را به خود جلب کند).

خلاصه داستان گذشت و به E3 رسیدیم در این مراسم بازی Gears Of Wars: Ultimate Edition و چندین بازی دیگر برای Xbox One و Windows 10 معرفی شد که اگر یادتان باشد تا سال گذشته اینگونه بازی ها با نام Only On Xbox One یا Exclusively On Xbox One شناخته می شدند که ناگهان با اضافه شدن Windows 10 قسمتی دیگر نیز به آن اضافه شد.

اینها همه گذشت تا به اینجا رسیدیم که ناگهان اعلام شد که بازی Quantum Break برای PC هم عرضه می شود و گفتند که اصلاٌ این معنی ندارد که ما یک بازی را فقط برای Xbox One عرضه کنیم مگر بقیه چه گناهی کرده اند و این هم حداقل سیستم مورد نیاز.

همین کافی بود که بسیاری در گوشه کنار دنیا و اینترنت به اعتراض دست بزنند اما نکته جالب اینجاست که بعضی در هنگام این دعوا بعد از توهین به کل کارکنان و سهامداران مایکروسافت به دعوا با هم پرداختند و آنچنان با هم دیگر دعوا می کردند که گویی دشمنان یکدیگرند و پس از سال ها همدیگر را پیدا کرده اند (خوب حداقل این عرضه یک نکته مثبت برای آن ها داشته تا دشمنان خود را پیدا کنند.)

با وجود اینکه این عمل طرفداران کار نا پسندی تلقی می شود اما پاسخ آقا فیل اسپنسر نیز بسیار جالب بود که شما را دعوت می کنیم قسمت هایی از آن را بخوانید:

آن چه که طرفداران به آن توجه نمی کنند، تفاوت قیمتی بین یک کنسول [Xbox One] و یک پی سی است…

پیش خرید یک بازی را لغو می کنید چون افراد بیشتری می توانند آن را انجام دهند، من این موضوع را درک نمی کنم.

همانطور که خواندید اصلاٌ نباید بازی (ای) برای یک کنسول عرضه شود، کنسولی که فقط ۳۴۹ دلار قیمت دارد ارزش یک بازی انحصاری را که هیچ حتی ارزش یک بازی معمولی را هم ندارد. به طور کلی بازی انحصاری معنا ندارد، بازی ها باید برای همه کنسول ها عرضه شود؛ ای کاش مایکروسافت با کمک شرکت ها دیگر سیستمی را درست کنند که بقیه هم بتوانند بازی ها انحصاری خود را برای بقیه پلتفرم ها عرضه کنند.

با وجود اینکه خبر عرضه شدن یک بازی برای یک پلتفرم دیگر خبری است که بسیاری را خوش حال می کند و در مراحل ساخت آن بازی نیز تغییری را به وجود نمی آورد، اما اگر قرار بر این باشد که تمام بازی ها یک پلتفرم برای بقیه پلتفرم ها نیز عرضه شود و یک پلتفرم از نظر بازی بر دیگری برتری نداشته باشد، پس چرا باید یکی را به جای دیگری انتخاب کرد؟

نظر شما چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع عکس: PC World

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اخبار در ماهیتابه| اسفند ۱۳۹۴”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

آخرین نظرات