مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

بنظر شما چه کنسولی در سال جاری موفق تر خواهد بود ؟

View Results

Loading ... Loading ...

آخرین نظرات

اسپارتان ها با هم بهتر می شوند| نقد و بررسی Halo 5: Guardians

مدتی پیش بازی Halo 5: Guardians عرضه شد و ما نیز مانند بسیاری از شما به انجام آن پرداختیم، حال می خواهیم ببنیم که آیا این بازی توانسته مانند نسخه های پیشین دل بازیکن ها را بدست آورد یا نه.

اگر نسخه ی قبلی بازی را که برروی Xbox One منتشر شد را بازی کرده باشید حتماٌ اطلاع دارید که آن بازی از مشکلات گرافیکی رنج می برد؛ نکته ای دیگر که در آن بازی بسیار به چشم می خورد گرافیک ستودنی نسخه ی دوم آن بود که به شدت خود نمایی می کرد چرا که آن نسخه، نسخه ی بازسازی شده بود و به همین دلیل گرافیک آن با توجه به معیار های نسل هشتم تغییر کرده بود.(لحظه ای که خود من وارد نسخه ی دوم شدم و گرافیک آن را دیدم به قدری شگفت زده شدم که تمامی افرادی را که در خانه بودند به دیدن آن آوردم.)

داستان:

داستان بازی از جایی شروع می شود که یار قدیمی سری بازی های Halo یعنی مستر چیف از سازمان امنیت خارج شده و برای خود شروع به کار کردن کرده است او در کنار تعدادی از دوستان خویش مشغول به کار شده است و آن ها به کمک وی آمده اند.

به طور کلی داستان بازی داستان سطحی و تو خالی (ای) نیست و از بسیاری جهات نسبت به بعضی از نسخه های دیگر بازی دارای برتری هایی نیز می باشد اما در بعضی از قسمت ها بازی دارای یک داستان نسبتاٌ سطحی می شود که ممکن است برای شما کمی خسته کننده باشد اما به طور کلی داستان بازی؛ داستان بسیاری خوبی است.

ممکن است داستان بازی به اندازه ی بعضی از بازی های نسل هشتم عمق نداشته باشد اما کسی هم از Halo انتظار داستانی مانند Witcher را ندارد زیرا فضای Halo کاملاٌ با این بازی تفاوت دارد.

در مجموع می توان از داستان این بازی به عنوان یک داستان خوب یاد کرد؛ فکر آن را بکنید که دوباره تمامی دوستان خود را که ممکن است چند سال ندیده باشید همه را در یک نسخه ببنید.

گرافیک و کیفیت ساختاری:

همانطور که در بالا نیز اشاره شد نسخه بازسازی شده نسخه ی دوم گرافیک بسیار بالایی داشت اما آن گرافیک بالا بیشتر مربوط به فیلم های بازی بود و گرافیک خود بازی پایین تر از فیلم هایش بود.

با این توضیحات که در بالا ذکر شد به تقد این نسخه می پردازیم؛ به طور کلی فیلم های این بازی که قسمتی از داستان را روایت می کنند، پایین تر از نسخه ی بازسازی شده می باشد اما دلیل آن را می توان این گذاشت که بازی هم اکنون برروی ۱۰۸۰P اجرا می شود که از نسخه قبلی بالاتر است اما زمانی که وارد خود بازی می شوید آنقدر کیفیت و گرافیک بازی بالا می رود که دیگر حتی به نسخه ی قبلی نیز فکر نخواهید کرد و حتی شاید از آن هم مهم تر این است که با گذراندن چند مرحله به مراحلی می رسید که در آن جزییات به اندازه ای زیاد هستند که به عنوان مثال شمردن تعداد زاویه های یک مجسمه و یا تعداد خط ها یک سطح بسیار سخت و وقت گیر خواهد شد.

نکته ی دیگر در مورد این بازی این است که در هر شرایطی برروی ۱۰۸۰P و ۶۰FPS اجرا می شود و هیچ وقت پیش نمی آید که این بازی دچار افت فریم شود و فقط در مواقعی و زمانی که دشمنان را از دور می بینید به نظر می آید که بازی دارای افت فریم جزیی و آن هم فقط در مورد دشمنان دور صادق است و اگر دشمنی نیز در نزدیکتان باشد شما افت فریم را در قبال آن نمی بینید.

image

 

 

گیم پلی:

گیم پلی این بازی یکی از نقاط قوت آن است، چرا که بازی از نظر گیم پلی تقریباٌ بی نقص است، شما در این بازی در هر نقطه از آن با گره های ۴ نفره به جنگ دشمنان می روید و در صورت مرگ احیا می شود (revive) که این می توانید بسیار به شما کمک کند تا از مرگتان جلوگیری شوید، هر چند که در صورت مرگ نیز بر عکس نسخه های قبل با یک بار گذاری طولانی رو به رو نیستید و با سرعت هر چه بیشتر و شاید در عرض چند ثانیه به بازی بر می گردید، از دیگر نکات جدید در گیم پلی بازی امکان دستور دادن به یاران دیگر است که به شما کمک می کند با کمک دوستان به مبارزه ی هر چه بهتر بپردازید اما حواستان باشد که خیلی دستور ندهید. فراموش نکنیم که در بعضی مواقع نیز یارانتان ممکن است مانع حرکت شما به خصوص هنگام عقب رفتن شوند.

به طور کلی و معمولاٌ بازی های Halo گیم پلی خوبی داشته اند و Halo 5: Guardians نیز توانسته به جز اینکه نکات مثبت نسخه های قبل را حفظ کند، بسیاری از نکات منفی را نیز حذف کند.

بخش چند نفره:

امکان ندارد که درباره ی سری Halo سخن به میان آید و از بخش چند نفره ی آن صحبت نشود، متاسفانه نسخه ی قبلی نتوانسته یک بخش چند نفره ی دلچسب را ارایه کند و حتی بعد از بروزرسانی های فراوان نیز، بسیاری نتوانستند بخش چند نفره را تجربه کنند و اگر تجربه کردند نیز برای یک بازی باید چندین دقیقه و بعضی وقت ها تا ابد صبر کرد.

اما Halo 5: Guardians به لطف بهره گیری از سرور های اختصاصی توانسته یک بخش چند نفره ی دلچسب را ارایه کند که شما می توانید با هر توع اینترنتی به بازی کردن آن بپردازید؛ در طول مدتی که به بازی کردن این بازی پرداختم فقط چند دور نتوانستم برروی بخش چند نفره بازی کنم و به قول معروف ارور گرفتم اما در بقیه مواقع حتی یک دفعه نیز از بازی ها خارج نشدم (در هنگام بازی) و به طور کلی در بخش چند نفره بسیار قوی عمل شده است و نمی توان هیچ ایرادی را از آن گرفت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اسپارتان ها با هم بهتر می شوند| نقد و بررسی Halo 5: Guardians”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

آخرین نظرات