مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

بنظر شما چه کنسولی در سال جاری موفق تر خواهد بود ؟

View Results

Loading ... Loading ...

آخرین نظرات

اخبار در ماهیتابه| آذر ماه 1394

یک ماه دیگر گذشت و ما این ماه نیز با اخبار در ماهیتابه ای جدید دوباره برگشته ایم تا ببینیم در یک ماه گذشته در این دنیای بزرگ گیم چه اتفاق هایی رخ داده است و چه بازی هایی در ماه گذشته خبر ساز شده اند.

در ماه گذشته سونی اعلام کرد که بزودی امکان انجام بازی های PS2 برروی PS4 امکان پذیر می شود اما نه از نحوه ی انجام آن حرفی به میان آورد نه حتی تاریخی برای عرضه ی آن ارایه کرد.(منظر از تاریخ حتی فصل عرضه یا سال عرضه نیز می باشد.) با این خبر بسیاری از طرفداران پلی استیشن ۲ و همین طور بسیاری از دارندگان پلی استیشن ۴ خوش حال شدند اما… . این خبر در حالی منتشر شد که تنها دو روز از عرضه ی قابلیت پشتیبانی از بازی های نسل قبل Xbox One می گذشت و البته فکر نکنید که این عمل فقط به دلیل عرضه قابلیت رقیب بوده نه احتمالاٌ سونی می خواسته ببیند آیا رقیبش می تواند این کار را بکند یا نه؛ بگذارید به صحبت های مدیران بخش سرگرمی های سونی گوش دهیم که در یکی از جلسه های محرمانه بوده است (این جلسه قبل از E3 2015 و معرفی این قابلیت برروی Xbox One بوده است.):

 • یکی از مدیران: نظرتان در رابطه با پشتیبانی کامل از بازی های نسل قبل چیست؟
 • یکی دیگر از مدیران: گرونه و نمی ارزد.
 • – ولی اگر این کار را انجام دهیم بسیاری از طرفداران خوش حال می شوند و از آن مهم تر می توانیم درس خوبی به مایکروسافت دهیم.
 • – مایکروسافت هیچ وقت هزینه نمی کند تا چنین کاری را انجام دهد از آن گذشته ما که فرشمان بالاست دیگه چرا زحمت بکشیم.
 • یکی دگر از مدیران: این کار دیوونگی این همه هزینه برای بازی های قدیمی.

و جلسه ی همان ها پس از E3 2015:

 • – مایکروسافت قابلیت پشتیبانی از بازی های نسل قبل رو عرضه کرد.
 • – آره می دونم.
 • – بهتر نیست ماه هم روی چنین امکانی کار کنیم؟
 • – نه تا زمانی که می دونیم موفق نمی شن.
 • – یعنی چی موفق نمی شن.
 • – کار سختی امکان نداره بدون مشکل انجام شه.

و بعد از عرضه ی این امکان مشخص شد که مشکلی را برای این کنسو لبه وجود نیاورده است پس مدیران دوباره جلسه گرفتند و به این نتیجه رسیدند که ما هم باید این امکان را برای کنسول خود به ارمغان بیاوریم.

 

چند ماه پیش که کنترلر Elite مایکروسافت عرضه شد کمتر کسی فکرش را می کرد که فروشش این قدر خوب باشد؛ حتی خود مایکروسافت نیز تا زمان عرضه و شاید بعد از آن هم فکرش را نمی کرد که فروشش به این خوبی باشد. فروش این کنترلر آنقدر خوب بوده است که چند هفته ای است، در تمامی فروشگاه ها به اتمام رسیده است و کمتر مکانی وجود دارد که این بازی را برای فروش داشته باشد. مایکروسافت هم اصلاٌ خم ابروی خود نیاورده بود و هر دفعه که یکی از کاربران از یکی از مدیران سوالی در این مورد می پرسید آن ها با زیرکی سوال او را به نوعی دیگر پاسخ می دادند.

یکی از کاربران: آقای مدیر نظر شما درباره ی اینکه کنترلر های الیت در همه ی خرده فروشی ها تمام شده اند چیست؟

آقای مدیر: کنسول های الیت دارای هارد دوگانه (هیبرید) می باشند.

تا اینکه دیروز بالاخره آقای فیل اسپنسر به سوال بسیاری از کاربران پاسخ داد و گفت که برای خرید این کنترلر ها باید چند هفته ای دست نگه دارید و از همه ی کاربران عذرخواهی کرد. سوال ما این  است که آیا مایکروسافت نمی توانست تعداد بیشتری از کنترلر ها تولید کند یا حداقل آماری از فروش این کنترلر ارایه کند تا همه کاربران متوجه شوند که آیا واقعاٌ فروش این کنترلر بالا بوده است یا نه؟

درباره ی آمار گفتم، خالی از لطف نیست که درباره ی آمار های مایکروسافت نیز صحبت کنم، آمار هایی که درباره ی میزان فروش کنسول هایش ارایه می کند:

مایکروسافت در یکی از کنفرانس هایش اعلام می کند:

فروش Xbox One بسیار بالا بوده.

یا در جایی دیگر

فروش Xbox One فراتر از انتظار ها بوده و بسیار خوب پیش می رود.

به طور معمول کمپانی ها وظیفه دارند تا در قبال سهامداران اطلاعاتی را ارایه کنند و این اطلاعات باید به اندازه ای واضح باشد که سهامداران و کسانی که قصد خرید سهام شرکتی را دارند بتوانند از طریق آن انتخاب کنند اما مقدار وضوح آن می تواند تغییر کند و معمولاٌ بر روی مقدار وضوح آن نیز بازرسی های سختی انجام می گیرد؛ پس اطلاعات مایکروسافت به اندازه ی کافی واضح است اما موضوع این می باشد که این همان مایکروسافتی است که تا چند مدت پیش اطلاعات دقیقی و بعضاٌ بسیار دقیقی را از کنسول خود ارایه می کرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “اخبار در ماهیتابه| آذر ماه ۱۳۹۴”

 1. ali rezazadeh گفت:

  خیلی خوب بود.حال کردم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

آخرین نظرات