مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

بنظر شما چه کنسولی در سال جاری موفق تر خواهد بود ؟

View Results

Loading ... Loading ...

آخرین نظرات

اخبار در ماهیتابه| آبان ماه ۱۳۹۴

ماهیتابه دوباره برگشته، این دفعه می خواهم مستقیم به سراغ اصل مطلب بروم و از حاشیه خودم را دور کنم اما فکر می کنم که نمی توانم.

اول از همه از تبلیغات زیاد مایکروسافت باید بگم که اگر خبرش را خوانده باشید می دانید که جشنی گرفته، جشنی برای یک بازی که می داند تمامی گیمر ها بالاخره یا آن را بازی کرده اند یا می خواهند آن را بازی کنند؛ گفتم تبلیغات زیاد، حال سؤال اینجاست که چه قدر زیاد؟ یکی از سؤالاتی که از روز نوشته شدن این خبر ذهن من را مشغول کرده است این است که چرا در سیدنی شخصی را می خواهند درون یک هلیکوپتر به آسمان ببرند و بگذارند که شخص هیلو بازی کند و بازی وی را از درون یک هلیکوپتر دیگر پخش کنند. مگر نمی شود هر دوی این امور را از درون یک هلیکوپتر اجرا کرد.

یکی دیگر از موضوعات داغ در بین گیمر ها Silent Hills PT می باشد؛ همانطور که می دانید این بازی به ظاهر لغو شده است اما نمی توان حرف هیچکس را باور کرد چرا که:

خبر دیروز:

Silent Hills PT به طور کامل لغو شده است و دیگر ساخته نخواهد شد.

خبر امروز:

اشاره کونامی در یکی از بازی هایش به Silent Hills PT.

خبر فردا:

Silent Hills PT ممکن است ساخته شود.

و….

اگر می خواهید این بازی را بسازید خوب مانند تمامی کمپانی های دیگر می توانید هر چند ماه یک بار خبری در مورد آن منتشر کنید و اگر نمی خواهید هم می توانید با خیال راحت به همه اعلام کنید یا حتی می توانید به طور غیر مستقیم به ساخته شدن و یا نشدن بازی اشاره کنید طور که هیچکس متوجه نشود که آیا بازی به طور قطع منتشر می شود یا نه. اما اینکه امروز حرفی بزنید فردا مدیر تکذیبش کند و روز بعد کارگردان تاییدش کند، کمی خنده دار است. شاید تا چند روز دیگر مشخص شود که لیونل مسی نیز در بازی PES 2016 در قسمتی از بازی به Silent Hills PT اشاره می کند.

اما موضوع این ماه:

هنگام خرید بازی به عنوان هدیه به چه موضوعاتی دقت می کنیم؟ قیمت، نوع و موضوع بازی، نمره ی منتقدان؟

شاید یکی از موضوعاتی که به آن توجه نشود درجه ی سنی بازی می باشد؛ درجه ی سنی سنجشی است که به شما می گوید که هر شخص برای انجام این بازی باید حداقل دارای این سن باشد اماخوب همانطور که می دانید این روز ها کودکان سه ساله نیز مشغول انجام بازی هایی چون Call Of Duty,Fallout و Counter Strike هستند و از آن جالب تر نیز آن است که اگر از بسیاری از آن ها بپرسید که چه کسی را بیشتر از همه دوست دارد ممکن است جواب دهد: “همون آقا کچله که با بنزین خانه یکی رو آتش زدو از آن جالب تر نیز آن است که بسیاری از والدین آن بازی ها را خریداری کرده و به فرزند خود داده اند.

این مشکلی است که در سراسر جهان وجود دارد و در تمامی جهان نیز افرادی هستند که به درجه سنی دقت نمی کنند و کسانی نیز که بخواهند این محدودیت را دور بزنند خوب می دانند که بازی را بدست والدین خود مثل اینکه باز هم اشاره می کنند که ادامه ندهیم. “نمی دونم می گن ادامه ندیم چون همه بلدن این راه رو یا می خوان این راه رو کسی یاد نگیره

اما نکته که اینجاست که با پیشرفت تکنولوژی، شما می توانید در هر دجه سنی نگاهی بیاندازید و بهترین بازی مناسب سن فرد را انتخاب کنید بازی هایی که ممکن بازی های خوبی باشند اما فقط درجه ی سنی آن ها به دلیل خشونت کمتر، کمتر است.

چند مدت پیش مطلبی را در روزنامه دیدم که نوشته بود سی سال پیش در چنین روزی کودکی خردسال به دلیل تماشای فیلم دراکولا همراه با پدر خود در سینما سکته کرد و مرد؛ این موضوع کاملاٌ حقیقت دارد و فکر می کنم که بازی های رایانه ای نیز توانایی انجام چنین عملی را دارند. پس چرا هنگام خرید به درجه ی سنی بازی ها دقت نکنیم.

در پایان نیز باید از شرکت کونامی به دلیل فراهم آوردن مطلب برای ما و همچنین از شما خوانندگان گرامی تشکر کنم، لطفاٌ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اخبار در ماهیتابه| آبان ماه ۱۳۹۴”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

آخرین نظرات