مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

بنظر شما چه کنسولی در سال جاری موفق تر خواهد بود ؟

View Results

Loading ... Loading ...

آخرین نظرات

اخبار در ماهیتابه مهر ماه ۱۳۹۴

دوباره ماهیتابه برگشته و تصمیم گرفته ایم که از این به بعد آن را اول هر ماه منتشر کنیم و باز هم امید مان بر آن است تا لبخند را برروی صورت شما بیاوریم.

فردا هم که مدرسه ها شروع می شود و دوباره دانشجویان و دانش آموزان به مدرسه می روند اما کسانی دیگر نیز به مدرسه و دانشگاه می روند! بله معلمان و اساتید نیز فردا به مدرسه و دانشگاه می روند، شاید برای آن ها نیز رفتن به مدرسه و دانشگاه همین قدر سخت باشد.

اما نمی خواهم لحظات پایانی را برای شما از نیز بدتر کنم پس هر چه سریع تر به موضوع این قسمت می پردازیم و موضوع این قسمت استفاده بیش از حد از بازی های کامپیوتری و وسائل الکترونیکی می باشد.

به طور کلی استفاده بیش از حد از هرچیزی و وابستگی بیش از حد به آن چیز خوبی نیست اما آیا این موضوع درباره ی بازی نیز صدق می کند؟ بله این موضوع در مورد بازی نیز صدق می کند، فرض کنید که شما فردا امتحانی مهم دارید و به جای درس خواندن به بازی کردن بپردازید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ شما فردا بهترین نمره را کسب خواهید کرد، چگونه؟ شما می توانید در طول ترم درس خوانده باشید یا از آن هم ساده تر از روی دست… , به من اشاره کردن که در صورت ادامه مقاله به طور کلی متوقف می شود.http://pcgaming.ir/wp-content/uploads/maxresdefault2.jpg

اما از درس هم که بگذریم فرض کنید شخصی، فرزندی یک سال و چند ماهه دارد:

فرزند: بابا اب بب

مادر: بذار این آخرین باس فایته تموم بشه چشم. اه بیا گیم اور شدم.

فرزند با گریه: بابا اوَ اِو ات تت.

مادر: وای چه بوی بدی می یاد نکنه از توه. آره مال خودت بگذار حالا این اتک رو هم بکنم لول بره بالا.

و به همین ترتیب بچه ی گیمر نیز چنین روزی خواهد داشت.(البته گیمری که بیش از حد بازی کند.)

و چند سال بعد که کودک بزرگ شد:

فرزند: بابا می دی من یکم بازی کنم آخه بازی تک نفرست

پدر: نه این بازی بدرد تو نمی خوره خیلی خشنه

فرزند: خوب من بازی های مناسب سنم هم دارم بگذار بازی کنم.

پدر: نه برو توی کوچه با دوست هات بازی کن من هم سن تو بودم همش با دوستام تو کوچه بازی می کردم.

و فرزند با ناراحتی می رود.

و پدر کمی به دوران کودکی خود فکر می کند و یادش می آید که آن زمان که خود بازی می کرده است نیز چنین سخنانی شنیده است.

از این موضوع هم که بگذریم به طور کلی بعضی از بازی ها این حس را در آدم به وجود می آورند که هر از چند ساعتی به آن ها سر بزنی. بازی های رایگان که پرداخت درون اپلیکیشن دارند یکی از بارز ترین این موارد هستند.

Video-game-addiction-Top-10-signs-and-symptoms-of-pathological-gaming1

زمانی که بحث چنین بازی هایی پیش می آید نمی توان از بازی کلش آف کلنز به سادگی گذشت، بازی ای که کمپانی سوپرسل خیلی خوب دانسته است که چگونه آن را بسازد و در این جا است که بحث شیرین زمان و جم به وجود می آید که حتی هزینه کردن جم و زمان نیز ایرادی ندارد اما زمانی که زندگی مختل شود ممکن است دچار مشکل شویم. یادم می آید که آن زمان که هنوز چنین بازی هایی رواج پیدا نکرده بود یکی از دوستان در یکی از وبسایت های انگلیسی یکی از همین بازی ها داشت چند دفعه برایم تعریف کرده بود که من بعضی اوقات یک هفته مرخصی گرفتم تا بتوانم این بازی را انجام دهم اما سوال من اینجاست که آیا هزینه ی پرداختی ارزش آن را دارد ؟

چند ماه پیش شخصی را دیدم که می گفت من تمام پولی را که از درآمدم به دست می آورم، صرف خرید جم می کنم. وی نتوانسته بود چند ترم از دانشگاه را پاس کند چون که شب قبل مشغول انجام این بازی بوده است.

در پایان باید اشاره کنم که تمامی شخصیت های موجود در این مطلب ساختگی بوده است. فراموش نکنیم که بازی کردن یک امر کاملاٌ عادی می باشد اما حواسمان را جمع کنیم که مانند افراد درون این مطلب نشویم. لطفاٌ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اخبار در ماهیتابه مهر ماه ۱۳۹۴”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

آخرین نظرات